“Oriahnn”داروی جدید FDA برای درمان خونریزی شدید قاعدگی همراه با فیبروم در زنان

به گزارش درمان یاب، سازمان غذا و داروی ایالات متحده، به داروی “Oriahnn” (یک محصول ترکیبی استروژن و پروژستین متشکل از کپسول های الاگولیکس ، استرادیول و نورآیندیندرون) که شامل بسته بندی شده برای استفاده خوراکی است، برای مدیریت خونریزی شدید قاعدگی همراه با لیومیومای رحمی (فیبروئیدها) مجوز اعطا کرد.

کریستین پی نگوین، مدیر عامل و مدیر بخش بخش ارولوژی زنان و زایمان در مرکز FDA گفت: “فیبروم رحم شایع ترین تومورهای خوش خیم بر زنان یائسه است و یکی از شایع ترین علائم ناشی از فیبروم خونریزی شدید قاعدگی است. اگرچه درمان های جراحی مانند هیسترکتومی وجود دارد، اما ممکن است بیماران، واجد شرایط برای جراحی نباشند یا اینکه بخواهند روش های درمانی غیر جراحی مختلفی برای درمان خونریزی شدید قاعدگی مرتبط با فیبروم مورد استفاده قرارگیرد؛ اما هیچکدام از روش ها به طور خاص برای این استفاده مورد تأیید FDA نیست. تصویب این گزینه، مصوب درمانی پزشکی FDA را برای این بیماران فراهم می کند.”

“Oriahnn” ممکن است با گذشت زمان باعث ریزش استخوان شود و ممکن است بعد از متوقف کردن درمان ، این ریزش در بعضی از خانم ها به طور کامل بهبود نیابد. از آنجا که از بین رفتن استخوان ممکن است خطر شکستگی را افزایش دهد ، زنان نباید بیش از 24 ماه Oriahnn مصرف کنند. متخصصان مراقبت های بهداشتی ممکن است هنگام شروع زنان در Oriahnn و به طور دوره ای هنگام درمان ، اسکن تراکم استخوان (به نام DXA اسکن) را توصیه کنند.

 

لازم به ذکر است، تأیید Oriahnn به شرکت AbbVie اعطا شد.

مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.